Realitní poradna Antonína Fidlera, ředitele společnosti

Máte dotazy
v oblasti realit?

poradna@luxury-service.cz

Na Vaše dotazy odpovídáme i v Blesku

Ve spolupráci s deníkem Blesk odpovídáme na Vaše dotazy každý měsíc v příloze deníku Blesk Krásné Olomoucko

Jak mám připravit nemovitost k prodeji?

Nemovitost vymalujte, ukliďte, opravte alespoň drobné nedostatky, jako jsou opadané omítky, prasklé žárovky, obklady. Pokud chcete posunout prezentaci nemovitosti ještě o level výše, aplikujte do prodeje tzv. homestaging, což je příprava nemovitosti na prodej a její profesionální prezentace na realitním trhu. Cílem je zvýšení atraktivity nemovitosti pro co nejširší okruh potenciálních zájemců, a to především sladěním barevných schémat, uspořádáním nábytku a barevným sladěním doplňků, odstraněním všech negativních elementů, které by potenciálnímu zájemci ztěžovaly představu, že by právě tady mohl bydlet. Na tuzemském trhu se pohybuje několik agentur zajišťujících homestaging, avšak opět: šikovný realitní makléř vám homestaging provede v ceně jeho provize, specializující na prodej nemovitostí a generují mnohatisícové návštěvy denně. Opět: nejsou levné, ale za kvalitu se prostě platí. Dáte-li svoji nemovitost na bazarový portál, dočkáte se spíše toho, že devětkrát z deseti vám bude volat začínající makléř snažící se dostat vaši nabídku do svého portfolia, nikoliv potencionální kupující.

Na dotaz odpovídá Antonín Fidler Adam

Dobrý den, mám uzavřenou smlouvu o nájmu nebytových prostor k prodeji textilu.Výpovědní dobu mám ve smlouvě 6 měsíců. Zajímá mě pokud ztratím způsobilost k podnikání může se výpovědní doba zkrátit? Děkuji za odpověd

Hezký den Petro, pokud máte výpovědní lhůtu 6 měsíců, je to ochrana hlavně pro vlastníka nemovitosti, abyste ho nepoškodila a on měl čas najít za Vás adekvátní náhradu. Pokud uvažujete, že ukončíte v pronajatých prostorech činnost dříve, je důležité se s majitelem zkontaktovat, tuto informaci mu sdělit a dohodnout se na podmínkách. Může se stát, že majitel prostoru nalezne za Vás adekvátní náhradu dříve, nebudete muset čekat a platit až po dobu sjednaných 6 měsíců dle výpovědní lhůty. To pro Vás znamená: Ukončíte-li činnost v podnikání, musíte i přesto dodržet podmínky sjednané nájemní smlouvy, pokud se s majitelem nedohodnete jinak nebo pokud za Vás nenajde adekvátního nového nájemníka. Proto doporučuji se sejít co nejdříve s majitelem prostor, situaci mu oznámit, dojít k nějaké dohodě a vzájemně vyhledat vhodného nového nájemce, abyste co nejdříve mohla prostory opustit.

Na dotazy odpovídá Antonín Fidler

Ředitel společnosti Luxury service a oblastní zastupitel Realitní Komory České republiky

V realitách se pohybuji od roku 2013 do dnes bez přerušení. Za ty roky jsem prošel 2 velkými realitními sítěmi, kde jsem pracoval na různých pozicích od řadového realitního makléře, přes manažerské pozice a školitele. V roce 2018 jsem založil svojí realitní síť Luxury service.