S cizím realiťákem v akci

Denisa Fidlerová - Hypoteční specialistka (Společnost Luxury finance): V nedávné době jsem měla možnost podívat se na koupi nemovitosti z pozice klienta. Byla jsem na prohlídce nemovitosti u jednoho realiťáka z jedné velké nejmenované společnosti.

Přečíst S cizím realiťákem v akci

Aukce nemovitostí z finančního pohledu

Problémem prodeje pomocí aukce je umělé navyšování ceny nad reálný odhad nemovitosti. Pokud jste klientem, který má hotovost, tak to není problém. Pokud jste klientem, který chce financovat hypotékou, tak se dostáváte do pasti, která Vás může stát spoustu peněz v rámci zaplacené aukční jistiny a popřípadě rezervačního poplatku, z důvodu nezískání hypotéky. Není to, protože byste jako klient neměli dostatečný příjem. Počítáme s tím, že si zjistíte na kolik peněz dosáhnete – což by mělo být samozřejmostí, než půjdete do aukce. Pokud se stanete vítězem aukce a neuzavřete smlouvu, tak Vám propadne aukční jistina.

Přečíst Aukce nemovitostí z finančního pohledu

Vybíráte pozemek pro stavbu? Máme pro vás několik rad

Nastal u vás ten správný čas a padlo rozhodnutí, že budete stavět? Jenže, než se pustíte do samotného vymýšlení, jak by váš správný dům měl vypadat, nastává ještě jedna důležitá část. Pečlivý výběr správného pozemku. Proto pro vás přinášíme několik rad, na co se zaměřit a na co si dát pozor.

Přečíst Vybíráte pozemek pro stavbu? Máme pro vás několik rad

Je možné pořídit dům s pozemkem za cenu bytu?

V dnešní době, kdy trh s realitami nestačí uspokojovat poptávku zákazníků, se ceny nemovitostí dostávají do absurdních hodnot. Není tajemstvím, že pořídit v dnešní době dům, či byt, je oproti předchozím rokům podstatně větší zátěž pro rodinný rozpočet.

Přečíst Je možné pořídit dům s pozemkem za cenu bytu?

Na co si dát pozor při koupi nemovitosti

Koupit si vlastní dům nebo byt je důležitý krok. Musíte věnovat pozornost mnoha kritériím, na jejichž základě pak vybíráte tu správnou nemovitost. A když konečně najdete, co hledáte, čeká vás to hlavní: všechno zkontrolovat, abyste nekupovali “zajíce v pytli”. Na co si dát pozor při koupi nemovitosti?

Přečíst Na co si dát pozor při koupi nemovitosti

Vyděláte více na prodeji nebo na pronájmu nemovitosti?

Může přijít situace, že se neplánovaně stanete majitelem bytu a pokud jej nevyužijete pro vlastní bydlení, budete stát před zásadním rozhodnutím, co s ním udělat. Máte dvě možnosti, jak s ním naložit. Můžete jej prodat nebo pronajmout. Podle čeho se vlastně rozhodovat? Obě varianty mají svá pro a proti. Co je výhodnější? A na čem víc vyděláte?

Přečíst Vyděláte více na prodeji nebo na pronájmu nemovitosti?

Konec příspěvků

Žádné další články